יום רביעי, 30 במאי 2018

הלוואות חוץ בנקאיות


סוגי הלוואות ומטרותיהן השונות
בבואנו לקחת הלוואה למטרת רכישה של רכב חדש, דירה או כל מטרה אחרת, יש באפשרותנו לפנות לגורמים רבים אשר מציעים הלוואות מסוגים שונים. הגורם אליו פונים רוב האנשים בתחילה לקבלת הלוואה הינו הבנק בו מתנהל חשבונם. הריבית על הלוואות הניתנות בבנק היא הנמוכה ביותר ברוב המקרים ועל כן הלוואה זו משתלמת ביחס להלוואות אחרות. במידה ולא ניתן לקבל הלוואה מהבנק או במידה והלווה אינו מעוניין בהלוואה אשר תשפיע על ה"אובליגו" – היחס בין ההתחייבויות להכנסות בחשבון, ניתן לחפש הלוואות חוץ בנקאיות. בשוק ההלוואות החוץ בנקאיות קיימים גורמים בגדלים שונים, החל מחברות האשראי המשמעותיות וכלה בעסקים פרטיים בסדר גודל קטן יותר המציעים הלוואות חוץ בנקאיות לכל דורש.סוגי הלוואות חוץ בנקאיות
קיימים סוגים רבים של הלוואות הניתנות על ידי חברות האשראי ועל ידי גופים פרטיים שונים. הלוואות מהירות ניתנות בסכומים שאינם עולים על מאה אלף ₪ והתנאים הדרושים להן אינם מחמירים במיוחד. הלוואות חוץ בנקאיות עשויות להיות מסוג הלוואות בלון, הלוואות בהן הריבית מוחזרת בשנה הראשונה וסוגים נוספים. תנאי ההחזר של ההלוואה משתנים אף הם בין החברות השונות ומותאמים לצרכיו של כל לקוח, על פי יכולת ההחזר שלו.

דגשים חשובים בעת לקיחת הלוואות חוץ בנקאיות
על אף הקלות היחסית שבהשגת הלוואות חוץ בנקאיות, חשוב לזכור כי כל הלוואה יש להחזיר בהגיע מועד פירעונה וכי כל הלוואה כרוכה בריבית בשיעור זה או אחר. לכן, לפני לקיחת הלוואה יש לוודא את פרטיה, כולל גובה הריבית וכן מועד הפירעון ואופן פריסת התשלומים. לבסוף, יש לוודא כי הגוף המלווה את הכסף הינו מורשה ופועל באופן חוקי ובהתאם להנחיות משרד האוצר.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה